Puchar Prezydenta Miasta Łodzi | Grand Prix SAN Mikstów | Plażówka Nocą - Burzenin | Puchar Burmistrza Głowna | Fiero! Women`s Cup
MENU
# Aktualności

# Harmonogram

# Ranking

# Sędziowie

# Historia

# Kontakt
TURNIEJE
# PPM Łodzi

# Miksty SAN

# Burzenin

# Głowno

# Fiero!
DODATKI


HISTORIA ŁÓDZKIEJ AMATORSKIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Opracowanie: Jarosław Skura i Wojciech Ulatowski

Przy tworzeniu strony wykorzystano wycinki prasowe z Trybuny Łódzkiej, Dziennika Łódzkiego, Expressu Ilustrowanego, Gazety Wyborczej, Przeglądu Sportowego, Super Expressu, Super Volley.pl, Gazetki Osiedlowej oraz materiały z archwiwów Ogniska TKKF Dzikusy, Zarządu Wojewódzkiego Łódzkiego TKKF i Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej, a także materiałów prywatnych ze zbiorów Jarosława Skury, Wojciecha Ulatowskiego, Władysława Stępnia i Marka Sińczaka.

SEZON 1997

O początkach mówił Pan Bogusław Zdulski (Prezes Ogniska TKKF Osiedle Jagiełły) w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego: "...kazano nam wymyślić "coś na sportowo" na ulicy Piotrkowskiej. Gdy padł pomysł "plażówki" wszyscy pukali się w głowę. Potem przekonaliśmy do naszego pomysłu będącego wtedy prezydentem Marka Czekalskiego i pod jego patronatem było już łatwiej. Za pierwszym razem obok zawodów, było już dużo imprez towarzyszących, a startować mógł każdy amator. Cała rzecz przypominała bardziej happening".

Jako ciekawostkę należy podać fakt, że podczas tworzenia boisk popełniono "błąd konstrukcyjny". Najpierw zamontowano na gołym podłożu słupki, ale... nie uwzględniono dosypanej później warstwy piachu, co spowodowało, że całe zawody były rozgrywane na siatce o wysokości minimalnie przekraczającej 2 metry.

Organizatorem turnieju było Ognisko TKKF Osiedle Jagiełły, a turniej odbył się na ul. Piotrkowskiej w Pasażu Schillera.

Pierwszymi zwycięzcami Pucharu ulicy Piotrkowskiej zostali Wojciech Strzelczyk i Krzysztof Świta, którzy w finale pokonali parę Dariusz Janiszewski i Andrzej Kozerski


SEZON 1998

Turnieje eliminacyjne odbywały się w Głownie OSiR Mrożyczka i w Szkole Podstawowej nr 56 w Łodzi, a finał na ul. Piotrkowskiej w Pasażu Schillera. Organizatorem był ZW ŁTKKF i Ognisko TKKF Osiedle Jagiełły

Organizatorzy postanowili do finału zaprosić również panie. Niestety, próba zakończyła się niepowodzeniem turnieju żeńskiego (wystartowały zaledwie 3 pary) co spowodowało, że przez kolejne 12 lat rywalizowali wyłącznie panowie.

Turniej o Puchar ulicy Piotrkowskiej (3 + 16 par)
1 Anna Draczyńska - Aleksandra Pasiek
2 Agnieszka Niewiadomska - Dorota Balik
3 Aleksandra Klimek - Joanna Banasiak

1 Piotr Pytel - Bogdan Mączyński
2 Andrzej Piotrowski - Rafał Hendel
3 Krzysztof Świta - Wojciech Strzelczyk

     
SEZON 1999 69 zawodników

Rozegrano siedem turniejów eliminacyjnych na boiskach OSiR Mrożyczka w Głownie oraz w Szkole Podstawowej nr 56 w Łodzi, a finał na ul. Piotrkowskiej w Pasażu Schillera.

Podczas turnieju finałowego w ramach promocji rozegrano dodatkowo pokazowy "Turniej Masters" w którym wystąpiły najlepsze polskie pary: Bartosz Bachorski i Janusz Bułkowski, Damian Lisiecki i Tomasz Sokołowski, Piotr Wesołowski i Sebastian Winiarski oraz Marek Antoniuk i Robert Głogowski.

Turniej o Puchar ulicy Piotrkowskiej (8 par)
1 Maciej Rzędzicki - Jarosław Sobczyński
2 Wojciech Blomberg - Rafał Matusiak
3 Krzysztof Świta - Wojciech Strzelczyk

Ranking
1. Wojciech Blomberg
2. Rafał Matusiak
3. Wojciech Strzelczyk
4. Krzysztof Świta
5. Jacek Wojtczak
6. Marcin Buchalski
7. Piotr Zych
8. Zdzisław Kujawiak
9. Piotr Blomberg
10. Michał Łukaszczyk



     

     
SEZON 2000

Turnieje eliminacyjne rozgrywano w OSiR Mrożyczka w Głownie i MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim oraz na nowo powstałych boiskach do siatkówki plażowej w klubie SKS Start i OSiR Łódź-Górna Stawy Jana, a finał na ul. Piotrkowskiej w Pasażu Schillera.

Turniej Finałowy o Puchar Piotrkowskiej (16 par)
1 Maciej Rzędzicki - Jarosław Sobczyński
2 Wojciech Blomberg - Krzysztof Kusztelak
3 Rafał Hendzelewski - Maciej Zendeł

  

     

SEZON 2001

Turniej Finałowy o Puchar Piotrkowskiej
1 Jakub Chojecki - Grzegorz Klimek


SEZON 2002

Wysokie koszty tworzenia boisk na ulicy Piotrkowskiej spowodowałą definitywne odejście od organizacji turniejów na głównym deptaku miasta. W związku z tym nastąpiła oficjalna zmiana nazwy na Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

Organizatorem turnieju był Zarząd Wojewódzki Łódzkiego TKKF i Ognisko TKKF Osiedle Jagiełły. Po raz pierwszy do współorganizacji włączyli się działącze Ogniska TKKF Dzikusy, którzy jednocześnie podjęli starania o budowę boisk na Janowie.

Turniej Finałowy o PPMŁ
1 Adam Czekaj - Bogdan Mączyński

SEZON 2003 103 zawodników

Pełną organizację turnieju przejęło Ognisko TKKF Dzikusy we współpracy z OSiR Łódż-Górna Stawy Jana. Boiska tych podmiotów przy ul. Skrzetuskiego i Rzgowskiej przez kolejne sześć sezonów były głównymi arenami rozgrywek amatorskich siatkówki plażowej w naszym mieście.

I Turniej o PPMŁ
1 Paweł Rohacewicz - Wojciech Blomberg
2 Krzysztof Świta - Wojciech Strzelczyk
3 Andrzej Pilarski - Tomasz Karbowicz

II Turniej o PPMŁ
1 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
2 Grzegorz Klimek - Jakub Chojecki
3 Robert Żuchowski - Łukasz Jałoza

III Turniej o PPMŁ
1 Wojciech Blomberg - Piotr Blomberg
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Krzysztof Świta - Wojciech Strzelczyk

IV Turniej o PPMŁ
1 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
2 Piotr Drzewiecki - Łukasz Łagodziński
3 Mariusz Popiela - Grzegorz Kołodziej

V Turniej o PPMŁ
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Robert Żuchowski - Robert Kozłowski

VI Turniej o PPMŁ
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Wojciech Blomberg - Piotr Blomberg

VII Turniej o PPMŁ
1 Grzegorz Klimek - Jakub Chojecki
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Marcin Buchalski - Jacek Wojtczak

Turniej Finałowy o PPMŁ
1 Tomasz Karbowicz - Karol Węgliński
2 Paweł Rohacewicz - Łukasz Łagodziński
3 Przemysław Antosiak - Robert Żuchowski

Ranking
1 Tomasz Karbowicz
2 Andrzej Piotrowski
3 Łukasz Łagodziński
4 Wojciech Blomberg
5 Mariusz Popiela
6 Grzegorz Kołodziej
7 Krzysztof Świta
8 Wojciech Strzelczyk
9 Paweł Rohacewicz
10 Piotr Blomberg

     

  

     
SEZON 2004 109 zawodników

I Turniej o PPMŁ (27 par)
1 Michał Krymarys - Rafał Matusiak
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Mariusz Popiela - Grzegorz Kołodziej

II Turniej o PPMŁ (24 pary)
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Krzysztof Kłaczek - Michał Kobierecki
3 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz

III Turniej o PPMŁ (17 par)
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Robert Milczarek - Rafał Hendzelewski
3 Przemysław Antosiak - Robert Żuchowski

IV Turniej o PPMŁ (12 par)
1 Jakub Chojecki - Andrzej Piotrowski
2 Robert Milczarek - Adam Czekaj
3 Marcin Buchalski - Jacek Wojtczak

V Turniej o PPMŁ (14 par)
1 Robert Milczarek - Adam Czekaj
2 Krzysztof Świta - Wojciech Strzelczyk
3 Rafał Hendzelewski - Mariusz Popiela

VI Turniej o PPMŁ (9 par)
1 Jakub Chojecki - Piotr Kłaczek
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Rafał Hendzelewski - Mariusz Popiela

VII Turniej o PPMŁ (11 par)
1 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
2 Rafał Hendzelewski - Michał Błoński
3 Przemysław Antosiak - Robert Żuchowski

Turniej Finałowy o PPMŁ (16 par)
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Andrzej Piotrowski - Tomasz Karbowicz
3 Rafał Hendzelewski - Michał Błoński

Ranking
1 Andrzej Piotrowski
2 Michał Błoński
3 Tomasz Karbowicz
4 Rafał Hendzelewski
5 Krzysztof Kłaczek
6 Łukasz Gwadera
7 Andrzej Romanowski
8 Robert Żuchowski
9 Michał Kobierecki
10 Tomasz Sińczak
10 Rafał Szternel

     

     

     



  
SEZON 2005 94 zawodników

I Turniej o PPMŁ (30 par)
1 Emil Siewiorek - Dominik Iglewski
2 Dominik Witczak - Piotr Marciniak
3 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel

II Turniej o PPMŁ (15 par)
1 Kozłowski Robert - Zackiewicz Paweł
2 Bartodziejski Maciej - Bartodziejski Bartłomiej
3 Rohacewicz Paweł - Kostrzewa Damian

III Turniej o PPMŁ (22 pary)
1 Krymarys Michał - Matusiak Rafał
2 Szternel Rafał - Klimek Grzegorz
3 Nalikowski Paweł - Lech Jarosław

IV Turniej o PPMŁ (13 par)
1 Zackiewicz Paweł - Kozłowski Robert
2 Jaruga Grzegorz - Prudel Mariusz
3 Rohacewicz Paweł - Żuchowski Robert

Turniej Finałowy o PPMŁ (16 par)
1 Łukasz Łagodziński - Bartłomiej Bartodziejski

Ranking
1 Rafał Szternel
2 Robert Żuchowski
3 Paweł Rohacewicz
4 Tomasz Mikuta
5 Andrzej Romanowski
6 Marcin Buchalski
7 Jacek Wojtczak
8 Robert Kozłowski
9 Dominik Iglewski
10 Emil Siewiorek

     

     

  

SEZON 2006 101 zawodników

I Turniej o PPMŁ (31 par)
1 Jakub Chojecki - Andrzej Piotrowski
2 Krzysztof Orman - Karol Dziuba
3 Paweł Rohacewicz - Rafał Szternel

II Turniej o PPMŁ (13 par)
1 Sebastian Lisiecki - Bartłomiej Bartodziejski
2 Piotr Janiak - Przemysław Antosiak
3 Krzysztof Kłaczek - Adam Chrobot

III Turniej o PPMŁ (16 par)
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Jakub Chojecki - Robert Żuchowski
3 Grzegorz Klimek - Jarosław Lech

IV Turniej o PPMŁ (15 par)
1 Jakub Chojecki - Robert Żuchowski
2 Jacek Wojtczak - Marcin Buchalski
3 Piotr Kłaczek - Tomasz Karbowicz

Turniej Finałowy o PPMŁ (14 par)
1 Michał Krymarys - Robert Żuchowski
2 Łukasz Łagodziński - Tomasz Karbowicz
3 Sebastian Lisiecki - Damian Kostrzewa

Ranking
1. Jakub Chojecki
2. Robert Żuchowski
3. Tomasz Karbowicz
4. Łukasz Łagodziński
5. Sebastian Lisiecki
6. Paweł Rohacewicz
7. Andrzej Piotrowski
8. Marcin Buchalski
9. Jacek Wojtczak
10. Bartłomiej Bartodziejski

     

     

SEZON 2007 82 zawodników

I Turniej o PPMŁ (26 par)
1 Tomasz Sińczak - Jarosław Lech
2 Michał Kądzioła - Jakub Szałankiewicz
3 Sebastian Sobczak - Jakub Bucki

II Turniej o PPMŁ (20 par)
1 Bartłomiej Bartodziejski - Michał Błoński
2 Sebastian Lisiecki - Piotr Janiak
3 Sebastian Sobczak - Damian Słomka

III Turniej o PPMŁ (12 par)
1 Sebastian Lisiecki - Piotr Janiak
2 Paweł Rohacewicz - Jakub Chojecki
3 Bartłomiej Bartodziejski - Krzysztof Orman

IV Turniej o PPMŁ (8 par)
1 Sebastian Lisiecki - Sebastian Sobczak
2 Piotr Janiak - Grzegorz Klimek
3 Łukasz Łagodziński - Jakub Chojecki

Finał Turnieju o PPMŁ (14 par)
1 Tomasz Sińczak - Rafał Szternel
2 Sebastian Lisiecki - Piotr Janiak
3 Jakub Chojecki - Andrzej Piotrowski

Ranking
1 Sebastian Lisiecki
2. Piotr Janiak
3. Jakub Chojecki
4. Sebastian Sobczak
5. Tomasz Sińczak
6. Andrzej Piotrowski
7. Bartłomiej Bartodziejski
8. Łukasz Łagodziński
9. Krzysztof Kłaczek
10. Wojciech Strzelczyk

  

  
SEZON 2008 82 zawodników

I Turniej o PPMŁ (23 pary)
1 Tomasz Sińczak - Grzegorz Klimek
2 Michał Krymarys - Krzysztof Orman
3 Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel

II Turniej o PPMŁ (12 par)
1 Damian Słomka - Sebastian Sobczak
2 Sebastian Lisiecki - Jakub Chojecki
3 Adam Chrobot - Krzysztof Kłaczek

III Turniej o PPMŁ (20 par)
1 Damian Słomka - Sebastian Sobczak
2 Kamil Kosiorek - Jarosław Borowski
3 Sebastian Lisiecki - Jakub Chojecki

IV Turniej o PPMŁ (8 par)
1 Sebastian Lisiecki - Jakub Chojecki
2 Piotr Kłaczek - Tomasz Karbowicz
3 Kamil Piąstka - Piotr Tyluś

Finał Turnieju o PPMŁ (16 par)
1 Grzegorz Fijałek - Mikołaj Szczepański
2 Grzegorz Klimek - Michał Krymarys
3 Tomasz Sińczak - Robert Żuchowski

Ranking
1. Jakub Chojecki
2. Krzysztof Kłaczek
3. Adam Chrobot
4. Sebastian Sobczak
5. Tomasz Karbowicz
6. Grzegorz Klimek
7. Sebastian Lisiecki
8. Michał Krymarys
9. Tomasz Sińczak
10. Grzegorz Fijałek

  

  
SEZON 2009 126 zawodników

Sezon 2009 był przełomowym momentem w historii łódzkiej amatorskiej siatkówki plażowej. Organizację turniejów przejął Klub Sympatyków Piłki Siatkowej we współpracy Ogniskiem TKKF Dzikusy. Wprowadzono nowe zasady - dostęp do rozgrywek dla wszystkich chętnych bez względu na umiejętności, wszystkie turnieje rozgrywane systemem "brazylijskim" (do drugiej porażki), koszulki meczowe dla wszystkich startujących zawodników, sędziowanie przez sędziów Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W 2009 roku z powodu przejęcia przez MOSIR boisk plażowych Ogniska TKKF Dzikusy na Janowie, organizatorzy w prozumieniu z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, Ogniskiem TKKF Dzikusy i Zarządem RSM Bawełna podjęli się budowy trzech nowych boisk na terenie Szkoły Podstawowej nr 205.

Turnieje eliminacyjne rozegrano na boiskach na Janowie, a finał na nowym obiekcie w SP 205.

Podczas finału nastąpiło oficjalne otwarcie nowych boisk w Szkole Podstawowej nr 205 w obecności Pani Marii Maciaszczyk - Wiceprezydenta Łodzi, Pani Magdaleny Bujnowicz - Dyrektora SP 205, Pana Władysława Stępnia - Prezesa Ogniska TKKF Dzikusy oraz Pana Sylwetra Pokorskiego - Prezesa RSM Bawełna.
Gośćmi specjalnymi byli reprezentaci Polski w siatkówce Pani Małgorzata Niemczyk oraz Pan Marcin Prus.
Towarzyski "mecz otwarcia" rozegrali trenerzy reprezentacji Polski w siatkówce plażowej Andrzej Piotrowski i Michał Szczytowicz, których przeciwnikami byli członkowie Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej - Wojciech Ulatowski - Prezes KSPS i Jarosław Skura - Wiceprezes KSPS.

Od inauguracji, aż do dnia dzisiejszego wszystkie turnieje o Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi rozgrywane są w Szkole Podstawowej nr 205.

I Turniej o PPMŁ (36 par)
1 Grzegorz Klimek - Rafał Matusiak
2 Piotr Kantor - Bartosz Łosiak
3 Jakub Bucki - Robert Żuchowski

II Turniej o PPMŁ (38 par)
1 Bartłomiej Kiernoz - Bartłomiej Koryciński
2 Jakub Chojecki - Sebastian Lisiecki
3 Mariusz Popiela - Jarosław Sobczyński

III Turniej o PPMŁ (25 par)
1 Jakub Chojecki - Sebastian Lisiecki
2 Filip Lipowski - Paweł Zackiewicz
3 Adam Chrobot - Krzysztof Kłaczek

Finał Turnieju o PPMŁ (29 par)
1 Mariusz Popiela - Jarosław Sobczyński
2 Bartłomiej Kiernoz - Jakub Bucki
3 Grzegorz Klimek - Robert Żuchowski

Ranking
1 Jakub Chojecki
2 Adam Chrobot
3 Krzysztof Kłaczek
4 Piotr Kłaczek
5 Łukasz Łagodziński
6 Maciej Kosiak
7 Bartłomiej Kujawiak
8 Bartłomiej Kiernoz
9 Sebastian Lisiecki
10 Kamil Chaber

     



     

     
SEZON 2010 157 zawodników i 65 zawodniczek

Udana reaktywacja rozgrywek żeńskich. Rozegrano pierwszy "testowy" turniej, w którym wystąpiło 20 par.

Klub Sympatyków Piłki Siatkowej włącza się do pomocy przy Turniejach o Puchar Manufaktury, których organizatorem jest Pan Artur Kopyt z agencja Plej z Warszawy. Organizowane są turnieje męskie i żeńskie.

Powstaje pierwszy wspólny ranking plażówki. Do rankingu wliczane są punkty z Turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi i Turniejów o Puchar Manufaktury.

I Turniej o PPMŁ (44 pary)
1 Damian Wojtasik - Rafał Szternel
2 Piotr Kantor - Bartosz Łosiak
3 Michał Krymarys - Jarosław Sobczyński

II Turniej o PPMŁ (47 par)
1 Bartosz Księżarek - Dawid Popek
2 Maciej Biernat - Bartosz Lewicki
3 Michał Krymarys - Adam Łukasik

III Turniej o PPMŁ (29 par)
1 Adam Chrobot - Michał Kobierecki
2 Sebastian Lisiecki - Jakub Chojecki
3 Sebastian Dryński - Filip Lipowski

Finał Turnieju o PPMŁ (20 + 35 par)
1 Wardak Martyna - Wołoszyn Agnieszka
2 Bazan Joanna - Kędzior Marzena
3 Baran Karolina - Radziwon Paulina

1 Marek Leźnicki - Michał Makowski
2 Maciej Kosiak - Paweł Pełka
3 Piotr Kantor - Damian Wojtasik

Finał Pucharu Manufaktury
1 Paulina Czubak - Patrycja Lipińska
2 Karolina Makaruk - Izabela Wrzos
3 Kamila Klajman - Karolina Dębowska

1 Sebastian Lisiecki - Jakub Chojecki
2 Adam Chrobot - Michał Kobierecki
3 Piotr Kłaczek - Łukasz Łagodziński

Ranking
1 Edyta Biernat
2 Karolina Makaruk
3 Karolina Dębowska
4 Agnieszka Cyrańska
5 Martyna Witkowska
6 Paulina Czubak
7 Patrycja Lipińska
8 Kamila Klajman
9 Agnieszka Makaruk
10 Agnieszka Leśniewicz

1 Adam Chrobot i Michał Kobierecki
3 Sebastian Lisiecki
4 Jakub Chojecki
5 Piotr Kantor
6 Damian Wojtasik
7 Krzysztof Kłaczek
8 Michał Krymarys
9 Piotr Kłaczek
10 Maciej Kosiak i Paweł Pełka

  



     

     

  
SEZON 2011 224 zawodników i 91 zawodniczek

W Pucharze Prezydenta Miasta Łodzi wprowadzone zostają regularne rozgrywki kobiet. Tak jak panowie, panie rozgrywają trzy turnieje eliminacyjne i turniej finałowy.

Klub Sympatyków Piłki Siatkowej rozpoczyna współpracę z organizatorami turniejów - Łukaszem Kuliberdą (Pabiks), Grzegorzem Wesołowskim (CZS-R Łódź), Eligiuszem Zielińskim (TKKF Expandor Głowno) i Patrykiem Józefowiczem (Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki).

Wprowadzony zostaje wspólny ranking obejmujący 28 turniejów (w tym 14 męskich 9 żeńskich i 5 mikstów)

I Turniej o PPMŁ (20 + 39 par)
1 Olga Chojnacka - Kamila Klajman
2 Patrycja Lipińska - Paulina Czubak
3 Martyna Witkowska - Agnieszka Leśniewicz

1 Sebastian Dryński - Filip Lipowski
2 Łukasz Lewandowski - Łukasz Szypryt
3 Jędrzej Brożyniak - Bartłomiej Dzikowicz

II Turniej o PPMŁ (27 + 34 pary)
1 Anna Kurzdym - Karolina Kłodzińska
2 Marta Jaszczuk - Blanka Lipowska
3 Hanna Kociołek - Agnieszka Raczyńska

1 Jędrzej Brożyniak - Bartłomiej Dzikowicz
2 Krzysztof Kłaczek - Tomasz Karbowicz
3 Karol Kurowski - Tomasz Otrębski

III Turniej o PPMŁ (18 + 32 pary)
1 Anna Kurzdym - Karolina Kłodzińska
2 Agnieszka Cyrańska - Karolina Rogala
3 Paulina Czubak - Malwina Smarzak

1 Michał Krymarys - Jarosław Sobczyński
2 Maciej Michalak - Mateusz Skoneczny
3 Adam Chrobot - Piotr Strożek

Finał Turnieju o PPMŁ (13 + 29 par)
1 Paulina Czubak - Patrycja Lipińska
2 Martyna Witkowska - Agnieszka Leśniewicz
3 Agnieszka Cyrańska - Karolina Rogala

1 Michał Krymarys - Jarosław Sobczyński
2 Damian Jakiel - Konrad Biernacki
3 Sebastian Dryński - Filip Lipowski

Finał Pucharu Manufaktury
1 Karolina Makaruk - Nina Koźma
2 Paulina Czubak - Patrycja Lipińska
3 Martyna Witkowska - Agnieszka Leśniewicz

1 Piotr Kłaczek - Jakub Chojecki
2 Damian Jakiel - Konrad Biernacki
3 Krzysztof Kłaczek - Michał Kobierecki

Finał Grand Prix MOSiR Par Mieszanych
1 Olga Gusławska - Damian Sobczak
2 Aleksandra Przepiórka - Konrad Biernacki
3 Karolina Makaruk - Adam Chrobot

Pabiks Cup
1 Jakub Cyprys - Adrian Trejster
2 Krzysztof Kłaczek - Piotr Kłaczek
3 Emil Wota - Tomasz Mikuta

Turniej o Puchar Burmistrza Głowna
1 Łukasz Szremski - Piotr Tyluś
2 Łukasz Cieloszyk - Maciej Kozłowski
3 Mateusz Bartoszewicz - Kacper Cieślak

Plaża Janówka
1 Kamil Chaber - Adam Łoś
2 Przemysław Bulak - Maciej Ignatowski
3 Konrad Andrzejczak - Paweł Kryda

Ranking
1 Patrycja Lipińska
2 Agnieszka Cyrańska
3 Paulina Czubak
4 Karolina Rzempowska
5 Martyna Witkowska
6 Olga Gusławska
7 Karolina Makaruk
8 Paulina Dyszerowicz
9 Agnieszka Leśniewicz
10 Kamila Dalkowska

1 Andrzej Romanowski
2 Konrad Biernacki
3 Mateusz Skoneczny
4 Krzysztof Kłaczek
5 Maciej Michalak
6 Piotr Kłaczek
7 Adam Chrobot
8 Adam Kudajczyk
9 Damian Jakiel
10 Jakub Michalski

     

     

     

  

     
SEZON 2012 264 zawodników i 128 zawodniczek

Z inicjatywy Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej powstaje "Projekt Plażówka 2012". To cykl turniejów, z których każdy ma swojego bezpośredniego organizatora, a wspólne są: ranking, kanały informacyjne i obsługa medialna. Do dyspozycji organizatorów są też sędziowie ŁALS.

Do Projektu Plażówka 2012 dołączył jeden z najstarszych turniejów w naszym województwie Siatkówka Plażowa Nocą rozgrywany w Burzeninie (męski i żeński), którego głównym organizatorem jest Aleksander Kowalski.

Turniej o Puchar Burmistrza Głowna rozszerzony został o rozgrywki kobiet.

Rozegrano 28 turniejów (w tym 13 męskich 10 żeńskich i 5 mikstów)

I Turniej o PPMŁ (31 + 48 par)
1 Anna Kurzdym - Karolina Kłodzińska
2 Paulina Czubak - Agnieszka Gruczek
3 Olga Gusławska - Patrycja Łuczak

1 Adam Chrobot - Krzysztof Kłaczek
2 Bartłomiej Malec - Patryk Lampart
3 Bartosz Lewicki - Damian Słomka

II Turniej o PPMŁ (29 + 48 par)
1 Kamila Klajman - Karolina Dębowska
2 Agnieszka Leśniewicz - Martyna Witkowska
3 Kaja Rogala - Karolina Rogala

1 Jarosław Sobczyński - Michał Krymarys
2 Adam Łoś - Michał Kobierecki
3 Bartłomiej Baniak - Marcin Melnarowicz

III Turniej o PPMŁ (31 + 40 par)
1 Agnieszka Chojnacka - Nina Koźma
2 Kaja Rogala - Karolina Rogala
3 Anna Kurzdym - Karolina Kłodzińska

1 Konrad Biernacki - Jarosław Sobczyński
2 Piotr Kłaczek - Michał Kobierecki
3 Adam Chrobot - Krzysztof Kłaczek

Finał Turnieju o PPMŁ (15 + 22 pary)
1 Anna Kurzdym - Kamila Śnieżewska
2 Agnieszka Leśniewicz - Martyna Witkowska
3 Daria Nowogórska - Marta Raźniewska

1 Aleksander Mamełka - Maciej Kałuża
2 Piotr Kłaczek - Michał Kobierecki
3 Mateusz Skoneczny - Maciej Biernat

Pabiks Cup
1 Krzysztof Kłaczek - Piotr Kłaczek
2 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny
3 Tomasz Mikuta - Emil Wota

Nocny Turniej w Burzeninie (12 + 52 pary)
1 Magdalena Szczytowicz - Karolina Sowała
2 Monika Chudek - Gabriela Osewska
3 Ewelina Grzelak - Martyna Kwiatkowska

1 Sebastian Sobczak - Piotr Janiak
2 Mateusz Skoneczny - Maciej Biernat
3 Konrad Biernacki - Damian Jakiel

Turniej o Puchar Burmistrza Głowna
1 Karolina Rzempowska - Karolina Rogala
2 Martyna Witkowska - Agnieszka Leśniewicz
3 Edyta Biernat - Kamila Śnieżewska

1 Adam Chrobot - Krzysztof Kłaczek
2 Konrad Biernacki - Damian Jakiel
3 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny

Plaża Janówka
1 Adam Chrobot - Michał Kobierecki
2 Adam Łoś - Konrad Andrzejczak
3 Mateusz Skoneczny - Maciej Biernat

Finał Pucharu Manufaktury
1 Daria Nowogórska - Marta Raźniewska
2 Martyna Witkowska - Agnieszka Leśniewicz
3 Aleksandra Fokczyńska - Patrycja Lipińska

1 Adam Łoś - Piotr Kłaczek
2 Adam Chrobot - Piotr Strożek
3 Michał Kobierecki/Łukasz Łagodziński

Finał Grand Prix MOSiR Par Mieszanych
1 Kamila Śnieżewska - Konrad Biernacki
2 Patrycja Lipińska - Adam Terka
3 Edyta Biernat - Maciej Han

Ranking
1 Martyna Witkowska
2 Anna Kurzdym
3 Karolina Rzempowska
4 Agnieszka Leśniewicz
5 Edyta Biernat
6 Marta Raźniewska
7 Kamila Śnieżewska
8 Paulina Dyszerowicz
9 Daria Nowogórska
10 Patrycja Lipińska

1 Konrad Biernacki
2 Adam Chrobot
3 Maciej Biernat
4 Krzysztof Kłaczek
5 Mateusz Skoneczny
6 Damian Jakiel
7 Piotr Kłaczek
8 Michał Kobierecki
9 Andrzej Romanowski
10 Piotr Strożek

  

  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
SEZON 2013 337 zawodników i 153 zawodniczki

Projekt Plażówka 2013 pozyskał nowego sympatyka - Patronat Honorowy nad cyklem rozgrywek objęłą Pani Małgorzata Niemczyk Poseł na Sejm RP.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów odwołane zostały turnieje o Puchar Manufaktury.

Do Projektu Plażówka 2013 dołączyły turnieje męskie - o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej oraz Warsaw Beach Open w ... Warszawie.

Na początku sezonu w Dzienniku Łódzkim ukazał się wywiad z Prezesem KSPS Wojciechem Ulatowskim, który podsumował pięć ostatnich sezonów amatorskich rozgrywek siatkówki plażowej.

Rozegrano 20 turniejów (w tym 10 męskich 6 żeńskich i 4 mikstów)

I Turniej o PPMŁ (39 + 60 par)
1 Barbara Sroka - Agata Lewicka
2 Karolina Kirszenstein - Aleksandra Zdon
3 Agnieszka Chojnacka - Olga Chojnacka

1 Bartłomiej Kiernoz - Bartosz Lewicki
2 Mateusz Łysikowski - Tomasz Wierzbicki
3 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny

II Turniej o PPMŁ (41 + 50 par)
1 Olga Chojnacka - Aneta Dzwonnik
2 Nina Koźma - Agnieszka Chojnacka
3 Katarzyna Bakuła - Klaudia Banasiak

1 Dominik Kmiecik - Jakub Macura
2 Mateusz Łysikowski - Tomasz Wierzbicki
3 Adam Manios - Adam Andrys

III Turniej o PPMŁ (32 + 53 pary)
1 Agnieszka Wołoszyn - Karolina Suwińska
2 Barbara Sroka - Karolina Baran
3 Kamila Klajman - Kamila Śnieżewska

1 Konrad Biernacki - Tomasz Narowski
2 Jarosław Sobczyński - Bartłomiej Neroj
3 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny

Finał Turnieju o PPMŁ (12 + 25 par)
1 Barbara Sroka - Karolina Baran
2 Kamila Śnieżewska - Kamila Klajman
3 Martyna Witkowska - Aneta Dzwonnik

1 Bartłomiej Kiernoz - Konrad Biernacki
2 Maciej Biernat - Bartosz Lewicki
3 Michał Korycki - Dominik Kmiecik

Nocny Turniej w Burzeninie (17 + 57 par)
1 Kaja Rogala - Karolina Rogala
2 Martyna Witkowska - Patrycja Lipińska
3 Hanna Kociołek - Sylwia Jaworska

1 Michał Makowski - Sebastian Sobczak
2 Kordian Szpyrka - Marcin Kapuśniak
3 Michał Wroniecki - Marcin Ozdowski

Pabiks Cup
1 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny
2 Przemysław Bulak - Krzysztof Dziubek
3 Bartłomiej Dąbrowski - Radosław Górski

Turniej o Puchar Burmistrza Głowna
1 Martyna Witkowska - Aneta Dzwonnik
2 Kamila Klajman - Kamila Śnieżewska
3 Kaja Rogala - Karolina Rogala

1 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny
2 Kamil Kosiorek - Jarosław Borowski
3 Jakub Cyprys - Przemysław Bulak

Plaża Janówka
1 Przemysław Bulak - Tomasz Narowski
2 Maciej Biernat - Mateusz Skoneczny
3 Adam Herbich - Sebastian Wójciak

Warsaw Beach Open
1 Filip Brandt - Kuba Linka
2 Robert Kozłowski - Konrad Mańkowski
3 Dominik Kiernoz - Damian Słomka

Finał Grand Prix MOSiR Par Mieszanych
1 Nina Koźma - Mateusz Skoneczny
2 Paulina Dyszerowicz - Dariusz Migdal
3 Barbara Sroka - Paweł Kryda

Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej
1 Maciej Biernat - Konrad Felisiak
2 Piotr Strożek - Rafał Szternel
3 Adam Ojrzyński - Sebastian Wójciak

Ranking
1 Aneta Dzwonnik
2 Martyna Witkowska
3 Barbara Sroka
4 Nina Koźma
5 Kamila Klajman
6 Kamila Śnieżewska
7 Marta Raźniewska
8 Olga Chojnacka
9 Patrycja Lipińska
10 Agnieszka Chojnacka

1 Mateusz Skoneczny
2 Maciej Biernat
3 Adam Terka
4 Konrad Biernacki
5 Dariusz Migdal
6 Sebastian Wójciak
7 Tomasz Wierzbicki
8 Przemysław Bulak
9 Tomasz Narowski
10 Andrzej Romanowski

  

  



     

     

     

     



     

     

  

SEZON 2014 289 zawodników i 168 zawodniczki

Projekt Plażówka 2014 pod Honorowym Patronatem poseł na Sejm RP Małgorzaty Niemczyk

Turniej Grand Prix Par Mieszanych zmienił sponsora na Społeczną Akademię Nauk i miejsce rozegrania na Szkołę Podstawową 205.

Rozegrano 16 turniejów (w tym 8 męskich 6 żeńskich i 4 mikstów)

I Turniej o PPMŁ (33 + 35 par)
1 Dorota Strąg / Katarzyna Kociołek
2 Magdalena Saad / Izabela Kożon
3 Agnieszka Chojnacka / Nina Koźma

1 Maciej Biernat / Konrad Felisiak
2 Konrad Biernacki / Adam Manios
3 Maciej Kałuża / Martin Chiniewicz

II Turniej o PPMŁ (41 + 43 pary)
1 Katarzyna Kociołek / Agata Trybuła
2 Aleksandra Przepiórka / Klaudia Banasiak
3 Joanna Karasiewicz / Aleksandra Zdon

1 Maciej Biernat / Konrad Felisiak
2 Piotr Nowik / Tomasz Wierzbicki
3 Adam Chrobot / Tomasz Karbowicz

III Turniej o PPMŁ (19 + 32 pary)
Joanna Karasiewicz / Aleksandra Zdon
2 Agnieszka Chojnacka / Kamila Klajman
3 Aleksandra Balcerowicz / Małgorzata Wawrzyńska

1 Damian Jakubiuk / Piotr Nowik
2 Jarosław Borowski / Kamil Kosiorek
3 Mateusz Skoneczny / Tomasz Narowski

Finał Turnieju o PPMŁ (8 + 17 par)
1 Nina Koźma / Agnieszka Chojnacka
2 Kamila Klajman / Kamila Śnieżewska
3 Marta Raźniewska / Karolina Kłodzińska

1 Adam Manios / Konrad Felisiak
2 Bartosz Kujawski / Mateusz Skoneczny
3 Konrad Biernacki / Bartosz Kuron

Nocny Turniej w Burzeninie (25 + 51 par)
Weronika Filipczak / Julia Budny
2 Kamila Klajman / Kamila Śnieżewska
3 Marta Pokora / Alicja Markiewicz

1 Piotr Nowak / Mateusz Skadłubowicz
2 Piotr Kołodziejczyk / Łukasz Cudziło
3 Michał Nalborski / Mariusz Jajus

Pabiks Cup (24 pary)
1 Mateusz Skoneczny / Tomasz Narowski
2 Piotr Kłaczek / Krzysztof Kłaczek
3 Jarosław Borowski / Kamil Kosiorek

Turniej o Puchar Burmistrza Głowna (16 + 31 par)
1 Marta Raźniewska / Klaudia Banasiak
2 Agnieszka Zielińska / Karolina Mastalerz
3 Patrycja Drożdzińska / Ola Fokczyńska

1 Konrad Felisiak / Maciej Biernat
2 Mateusz Skoneczny / Tomasz Narowski
3 Adam Łoś Konrad / Andrzejczak

Plaża Janówka (16 par)
1 Dariusz Migdal / Tomasz Mikuta
2 Adam Łoś / Konrad Andrzejczak
3 Jakub Cyprys / Adam Trejster

I Grand Prix SAN Par Mieszanych (45 par)
1 Barbara Sroka / Dariusz Migdal
2 Kamila Klajman / Radosław Górski
3 Aleksandra Przepiórka / Konrad Biernacki

II Grand Prix SAN Par Mieszanych (45 par)
1 Nina Koźma / Mateusz Skoneczny
2 Zuzanna Berkowska / Krzysztof Frank
3 Marta Raźniewska / Marek Przybylak

III Grand Prix SAN Par Mieszanych (28 par)
1 Paulina Dyszerowicz / Dariusz Migdal
2 Aleksandra Fokczyńska / Przemysław Bulak
3 Joanna Karasiewicz / Bartosz Kujawski

Finał Grand Prix SAN Par Mieszanych (19 par)
1 Aleksandra Przepiórka / Konrad Biernacki
2 Paulina Dyszerowicz / Dariusz Migdal
3 Joanna Karasiewicz / Bartosz Kujawski

Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Maz. (24 pary)
1 Maciej Biernat / Konrad Felisiak
2 Michał Korycki / Jakub Bucki
3 Mateusz Skoneczny / Tomasz Narowski

Ranking
1 Marta Raźniewska
2 Aleksandra Fokczyńska
3 Kamila Śnieżewska
4 Barbara Sroka
5 Nina Koźma
6 Paulina Dyszerowicz
7 Kamila Klajman
8 Aleksandra Przepiórka
9 Joanna Karasiewicz
10 Agnieszka Zielińska

1 Dariusz Migdal
2 Marek Przybylak
3 Przemysław Bulak
4 Mateusz Skoneczny
5 Konrad Biernacki
6 Konrad Felisiak
7 Maciej Biernat
8 Adam Łoś
9 Adam Terka
10 Krystian Kaczmarski

  

     

     

     

     



     

     

     

     

     

     

     



ZAWODNICY
- olimpijczycy
- medaliści MP
- medaliści MMŚ
- medaliści MME

startujący
w Pucharze Ulicy Piotrkowskiej
i Prezydenta Miasta Łodzi


Marek Antoniuk

Bartosz Bachorski

Karolina Baran

Michał Bryl

Janusz Bułkowski

Grzegorz Fijałek

Robert Głogowski

Dominik Iglewski

Piotr Janiak

Łukasz Jurkojć

Łukasz Kaczmarek

Sebastian Kaczmarek

Piotr Kantor

Michał Kądzioła

Grzegorz Klimek

Katarzyna Kociołek

Maciej Kosiak

Bartosz Księżarek

Kacper Kujawiak

Jarosław Lech

Agata Lewicka

Marek Leźnicki

Damian Lisiecki

Bartosz Łosiak

Michał Makowski

Bartłomiej Malec

Piotr Marciniak

Rafał Matusiak

Paweł Nalikowski

Krzysztof Orman

Paweł Pełka

Andrzej Piotrowski (c)

Dawid Popek

Mariusz Prudel

Maciej Rudol

Maciej Rzędzicki

Emil Siewiorek

Tomasz Sińczak

Sebastian Sobczak

Jarosław Sobczyński

Tomasz Sokołowski

Barbara Sroka

Dorota Strąg

Jakub Szałankiewicz

Rafał Szternel

Martyna Wardak

Piotr Wesołowski

Joanna Wiatr

Sebastian Winiarski

Dominik Witczak

Damian Wojtasik

Agnieszka Wołoszyn
ANIMATORZY
amatorskiej siatkówki plażowej w Łodzi i w województwie łódzkim

Patryk Józefowicz
Adam Milczarek
Stowarz. Rozwoju
Justynowa i Janówki

Artur Kopyt
Plej

Aleksander Kowalski
UKS Burzenin

Łukasz Kuliberda
Pabiks Pabianice

Andrzej Pilarski
TKKF Dzikusy

Jarosław Skura
TKKF Os. Jagiełły
ŁZPS, KSPS

Władysław Stępień
ZW Łódzkiego TKKF
TKKF Dzikusy

Piotr Strożek
Rawa Maz.

Wojciech Ulatowski
KSPS

Eligiusz Zieliński
Expandor Głowno

Bogusław Zdulski
TKKF Os. Jagiełły

Internetowa strona Projektu Plażówka jest sezonowym dodatkiem do strony Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej Siatka-lodzkie.org,
która jest prawnie zarejestrowanym czasopismem wpisanym do Sądowego Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem 987
Copyright © 2009-2015 by KSPS - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE